Reklam Dubası Nedir? | Ne İçin Kullanılır?

Kategori: Bilgi Bankası | 0

Reklam dubası açık hava reklamı için kullanılmakta olan ve hemen hemen her sektörde kullanılabilir bir reklam malzemesidir.

Reklam dubası mağaza önlerinde kullanılabileceği gibi yol kenarlarında da birçok firma tarafından kullanılır. Plastikten üretilmiş olan bu ürünler etkinliklerde ve birçok alanda kullanılan reklam ürünleridir.

Reklam dubalarının sabit durabilmesi için içlerine kum ve su gibi ürünler yerleştirilir. Bu sayede rüzgara karşı daha çok dayanıklı hale gelir. Pratik olması nedeniyle yaygın bir şekilde kullanılır. Birbirinden farklı boyutlarda ve modellerde olabilecek olan bu ürün rekabetin artması ile reklam sektörüne girmiştir.

Işıklı Reklam Dubası

Duba çeşitleri arasından reklam sektöründe yaygın bir şekilde kullanılmakta olan ürün ışıklı dubalardır. Dubalar trafikte yayalar ve araçlar için kullanılmaya başlayan ancak son zamanlarda reklam sektörüne girmiş olan ürünlerdir.

Reklam sektöründe giderek artmakta olan rekabet yeni arayışlar içerisine sokmuştur. Bu arayış sonucunda ise birçok işletme için önemli olan bu ürünün ortaya çıkmasını sağlamıştır.

Işıklı olarak üretilmiş olan reklam dubası ucuz maliyetli olması nedeni ile tercih edilmektedir. Dubaların maliyetinin düşük olması ucuz bir şekilde reklam yapmayı sağlamaktadır.

Bu sayede ucuza reklam yapılmış olacaktır. Işıklı tabela olarak üretilmiş olması ise reklamın dikkat çekici özelliğini arttıracaktır. Bu durum akşam saatlerinde daha kaliteli bir reklam elde edilmesini birlikte getirecektir.

Baskılı Reklam Dubası

Reklam Dubası

Işıklı duba çeşide sonrasında çokça kullanılan bir diğer duba ise baskılı olan dualardır. Reklam yapmak için tercih edilebilecek olan en uygun fiyatlı ürün bu ürünlerdir. Reklam dubası tercih etmek mağaza önleri ve yollara yerleştirildiğinde çok dikkat çeken reklamlar elde edilir. Bu ürün sayesinde hem daha ucuz bir reklam yapılmış hem de müşterilerin dikkatini çekmiş olacaksınız.

Firmanızı temsil edecek olan bu dualar üzerine size yansıtan reklamları bastırarak tanıdığımızı daha güzel bir şekilde yapabilirsiniz. Tercih edeceğiniz bu ürünlerde çift taraflı kullanım imkanı sunulduğu için her iki taraftan gelen müşterilerin size ulaşma imkanı olacaktır.

Reklam Duba Kullanmanın Avantajları

Reklam dubası tercih edilmesinin birçok avantajı bulunur. Bu avantajlardan en başta geleni düşük maliyetli olmasıdır. Düşük maliyete sahip olan bu reklam daha fazla müşteri çekeceği için birçok firma tarafından tercih edilir.

Dikkat çekici özelliği üst sıralarda bulunan bir reklam elde etmek diğer reklam ürünlerine göre daha uygun bir şekilde sağlanabilir.

Duba reklam kullanarak firmanıza temsil edecek olan bekleme oluşturabilirsiniz. Firma önlerine veya yollara yerleştirilmiş olan dubaların dikkat çekmesi daha olasıdır. Bu durumda ulaşmış olduğunuz müşteri kitlesi daha fazla olacaktır.

Çift taraflı kullanım sağlayan bu ürün bulunduğu bölgenin her iki tarafından da gelen müşterilere ulaşmış olacaktır. Bununla beraber kolay taşınma özellikleri sayesinde yerinden hareket ettirme ve istenilen yere yerleştirilmesi sağlanabilir.

Reklam Duba Fiyatları

Ayaklı duba ismi de verilebilen bu reklam ürünü son zamanlarda sıkça tercih edilen bir üründür. Diğer birçok reklam ürününe göre daha uygun fiyatlı olması tercih edilme oranlarını arttırır. Buyurun fiyatının ucuz olmasının yanı sıra çeşitli hava koşullarına karşı çok daha dayanıklı olduğu görülür. Bu nedenle tercih edilme oranları diğerlerine göre daha fazladır.

Reklam dubası tercih edecek kişilerin öncelikli olarak fiyat araştırması yaptığı bilinir. Bu araştırma yapılırken duba üzerine yapılacak olan baskı veya ışıklandırmanın olup olmayacağına karar verilmelidir. Yapılacak olan reklamın özelliğine göre fiyatlandırma değişiklik gösterebilir. Bu duruma karşılık olarak reklam firmaları ile iletişime geçilmesi sağlanır.