Totem tabela modelleri ile çevreye farklılık katın! Dikkatleri üzerinize çekin ve firma adınızı ve imajınızı uzaklardan tanıtın!

Totem tabela maksimuma ulaşan boyutları ile uzaktan görünmesi sayesinde pek çok firma tarafından tercih edilmektedir. Kurumsal firma tanıtımlarında devasa yapıda olan tabelalar kullanılmaktadır. Çoğu zaman çevremizde açık hava tabelası olarak sıklıkla görülmektedir. Karayollarında, cadde ya da sokak başlarında uygulanmaktadır. Kullanımı onay gören alanlarda, firmaların taleplerine göre çeşitli boyutlarda uygulama yapılmaktadır. Devasa olan bu tabelaların boyutları farklılık göstermektedir. 5 metreye 15 metre ya da 3 metreye 4 metre gibi boyutlarda tabela üretimi yapılmaktadır. Bulunduğu lokasyonda en iyi ve büyük bir görsellik elde etmektir.

Özel hastane, büyük fabrika, lokanta, eğitim kurumları, plazalar gibi kurumlar için kullanılmaktadır.  Eğitim ve sağlık sektörünün yanı sıra pek çok sektör için kullanımı gerçekleşmektedir.

Totem Tabela Çeşitleri

Totem tabela kullanılan malzemelerden ve kullanım alanlarına göre çeşitlilik göstermektedir. Şehir içi, cadde kenarları ya da karayolları, gibi alanlarda malzeme ve boyutlarda da farklılık olmaktadır. Kullanılan sektörler çeşitlilik göstermektedir ve isteğe bağlı lokasyona uygun olarak çalışmalar yapılmaktadır. Uzaklardan renkli görsel şölen oluşturan bu reklam araçlarının pek çok görsel çeşidi bulunmaktadır. İşte tabelanın başlıca çeşitleri şunlardır:

  • Pilon Totem Tabela,
  • Yuvarlak Totem Tabela,
  • Işıklı – ışıksız totem tabela,
  • Tek bacaklı – çift bacaklı,
  • Alüminyum çelik saç,
  • Vinily germe,
  • Likit,
  • Kompozit gibi çeşitleri bulunmaktadır.

Totem Tabela İnşası İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Totem tabela üretimi için çalışmalar gerçekleşmeden önce kurulacak alan seçimi yapılmalıdır. Alan seçiminin doğru olması en önemli hususlardan bir tanesidir. Mekana uygun tabela uzunluğu ve yüksekliği belirlenmelidir. Totem tabela ölçüleri büyüklüğü belirlenmeli ve ölçüler eşliğinde taslak oluşumu yapılmalıdır.

İklim koşulları göz önünde tutulmalıdır. Tabela sağlamlığını artırıcı dip kısım betonu dökülmelidir. Rüzgara ya da fırtınaya karşı direnci artırılmalıdır. Bu sebeple iskeletin dayanıklı ve kaliteli malzemelerden oluşmasına dikkat edilmelidir. Aksi taktirde tabela düşmesi ya da kırılması gibi olumsuz durumlarda hasara neden olabilmektedir. Her türlü tabela üretiminde öncelikle can ve mal güvenliği ön planda tutulmalıdır.

Totem Tabela Fiyatları

Totem tabela fiyatları hakkında net bir fiyat söylemek uygun olmamaktadır. Kullanılan ebatlar, malzemeler ya da ışıklı olup olmaması gibi detaylar fiyatlandırma üzerinde etkendir. Kullanılan malzemeler, tabelayı sağlamlaştırma çalışmaları, seçilen tabela çeşidi ve firmanın özellikle olmasını talep ettiği istekler, fiyat detaylandırma noktasında belirgindir.

Tüm bunların yanı sıra Totem tabela maliyeti üzerinde çift bacak ya da tek bacak oluşu, tabela üretiminde kullanılan malzeme miktarı gibi özellikler fiyat belirleme noktasında etkili olmaktadır.

Fiyat konusunda başka bir konuya değinmek yerinde olacaktır. Tabela için vergilendirme yapılmaktadır. Üretimi gerçekleştirilen tabelanın totem tabela vergisi bulunmaktadır. Tabelanın ölçümlerine ya da ışıklı olmasına veya kayan tabela olması haline göre değişiklik göstermektedir. Tabela vergi ücretlendirmesi aynı zamanda devlete ait belediye alanları içerisinde de farklılık göstermektedir.

Totem tabela vergi işlemine giren ürünler arasında yerini almaktadır. Üretimi gerçekleştirilen tabelanın, resmi ölçümlerinin tespit edilmesi ile vergilendirme işlemi gerçekleşmektedir. Karayollarında, inşası belediye alanlarında, reklamın niteliği ya da her sene yeniden belirlenen vergi miktarı değişikliği gibi etkenler ile tabela vergisi de değişiklik göstermektedir.

Yıllık olarak ödenmesi gereken tabela vergisi, kurumların diğer vergilerinden farksızdır. Ödenmemesi durumunda işletmelere cezai işlem yapılmaktadır.

Sizlerde firmamız ile iletişime geçebilirsiniz ve Seva reklam ayrıcalığı ile firma isimlerinizi uzaklardan tanıtabilirsiniz ve farkınızı ortaya koyabilirsiniz!