5 Başlıkta Cephe Tabela Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey!

Kategori: Bilgi Bankası | 1

Cephe tabela modelleri, işletmenizin dışarıya verdiği ilk izlenim için son derece önemlidir. İşte cephede kullanılan tabelalar hakkında bilmeniz gereken her şey!

Tabela kullanımı işletmelerin tanıtımını yapmak için en etkili yöntemlerdendir. Tabelalar kullanım alanlarına, tasarım şekillerine ve üretim malzemelerine göre farklı kategorilere ayrılır. Sonuç odaklı reklam yapabilmek için ise en doğru tabela modelini bulmak oldukça önemlidir.

Paslanmaz krom, alüminyum, foreks ve daha pek çok malzemeden üretilen tabelalar hem iç hem de dış mekânlarda firmanızın kimliğini ve hizmet alanlarını anlatmanıza yardımcı olur. Hedef müşteri kitlenize ulaşmanızı sağlar.

İşletmeniz için tercih edebileceğiniz tabela çeşitlerinden biri de cephe tabelasıdır. Cephede kullanlan tabelaların pek çok çeşidi ve modeli vardır. Firmanız için en doğru tabelayı bulmak için ihtiyacınız olan tüm bilgileri paylaştık.

Cephe Tabelası Nedir?

Cephe tabelası, adından da anlaşılacağı üzere yapıların dış cephesinde kullanılan bir tabela çeşididir. Dış cephede kullanılın tabela, firmanızın kalitesini arttırmakla birlikte kalıcı bir marka haline gelmenize yardımcı olur. Bu tabela çeşidi daha çok küçük ve büyük ölçekli holdinglerin ve işyerlerinin tercihidir.

Binaların duvarlarına veya cephesine göre tasarlanan tabelalar gerektiğinde işletme girişlerinde de kullanılır. Modern ve şık tasarımlarıyla dikkat çeken bu tabela çeşidi her firma için özel olarak hazırlanır. Dış cephelerde kullanılan tabela modellerini inceleyerek işletmeniz için uygun modeli kolayca bulabilirsiniz.

Dış Cephe Tabela Örnekleri Neler?

Cephe tabela örnekleri ışıklı ve ışıksız olmak üzere iki farklı şekilde tasarlanabilir. Işıksız cephe tabelalar günümüzde en çok rağbet gören tabela çeşididir. Işıksız tabela modelleri dış cephede olduğu gibi iç cephede de kullanılır. Kullanıldıkları mekâna göre farklı özelliklerde üretilirler.

Bir firmanın açık hava reklamcılığı için tercih edebileceği dış cephe ışıksız tabela modelleri sınırsız sayıda tasarım seçeneğiyle her sektöre uygun çeşitlere sahiptir. Şık ve etkileyici tasarımlara sahip bu tabela modelleri ilk görüşte müşterilerin dikkatini çeker. Potansiyel müşteri kitlesinin firmanıza yönelmesini sağlar.

Cephe Işıklı Tabela Reklam İle İşletmenizi Nasıl Tanıtırsınız?

Cephe için kullanılabilecek diğer tabela seçeneğiyse ışıklı tabela çeşitleridir. Işıklı tabelalar gösterişli stilleriyle hemen ilgi odağı olur. Özellikle gece saatlerinde işletmenizin kolayca fark edilmesini sağlar. Firmanızın aktif bir işletme olduğu izlenimini yaratır.

Işıklı tabelaların tasarımında aydınlatma armatürleri kullanılır. Farklı aydınlatma armatürleri ile desteklenen bu tabela modelleri mükemmel bir görsel sunum oluşturur. Işıklı tabelalar hem yazı hem de logoların ön plana çıkarılmasında kullanılır. Firmanızın bilinirliğini arttırmak için, tabela sektöründe kalitesi ve tecrübesiyle bilinen firmalarla çalışmanız avantajlı olacaktır.

Cephe Tabela Malzemeleri Nelerdir?

Cephe tabela malzemeleri dış koşullara karşı dayanıklı olan malzemelerden üretilir. Bu tabela çeşitleri her mevsim dışarıda olduklarından doğru malzemelerden üretilmezlerse kısa sürede bozulurlar. Bu da sık sık tabela değişimi yapma ihtiyacı doğurur. Ancak bu durumu bütçenize zarar veren sonuçlara yol açacaktır.

Dış cephede kullanılan tabelalarında kullanılan malzemeler kaliteli ve dayanıklı olmalıdır. Daha çok kompozit, alüminyum, pleksi, kompakt, dekota ve lampeks gibi malzemelerden üretilirler. Farklı formlarda ve şekillerde üretilen bu tabelalar firmanızın kimliği ile örtüşen tasarım detaylarına sahiptir.

Cephe Tabela Temizliği Nasıl Yapılır?

Tabelaların uzun ömürlü olması elbette ki önemlidir. Ancak bakımı ve temizliği yapılmayan tabelalar çok daha kısa sürede yıpranır ve eskir. Dış cephe için tasarlanan tabelalar açık havada kullanıldığından kolayca kirlenir. Temizliği yapılmayan tabelalar firmanızın kalitesini düşürür. Çünkü işletmeniz hakkında ilk bilgileri veren dış cephe tabelanız olacaktır.

Dış cephede bulunan tabelanın temizliğini profesyonel kişiler aracılığıyla belirli periyotlarla gerçekleştirebilirsiniz. Bu tabelalar insan elenin ulaşamayacağı yerlere monte edildiğinden temizlenmesi için farklı ekipmanlara ihtiyaç duyulur. Firmanızın dış cephede yer alan tabelanın temizliğini yapmak istiyorsanız bir temizlik şirketinden destek alabilirsiniz.

Dış Cephe Tabela Fiyatları Ne Kadar?

Tabela fiyatları, tabelanın üretiminde kullanılan malzemeye, malzemenin kalitesine, tabela çeşidine ve modeline göre değişkenlik göstermektedir. Yüksek kaliteye sahip tabelaların fiyatı daha fazla olmakla beraber uzun vadede daha ekonomik sonuçlar verir.

Tabela fiyatını etkileyen faktörlerden biri de tabelanın ölçüleridir. Büyük tabelalar daha fazla malzeme ve işçilik istediğinden fiyatları da yüksektir. Tabelanın hangi sektörde kullanılacağı da fiyatlar üzerinde etkilidir.