Tabela Modelleri | En Çok Tercih Edilen 5 Tabela Modeli!

Kategori: Bilgi Bankası | 0

Tabela modelleri değişen ve yenilenen tasarımlarıyla reklamcılık sektöründe yeni bir dönem başlatıyor. En çok tercih edilen beş tabela modeli ile tanışmaya hazır mısınız? 

Tabela kulllanımı, firmanızın kalitesini ve hizmet anlayışını müşterilerinize anlatmanın en iyi yoludur. Her sektör için özenle tasarlanan tabela çeşitleri işletmenizin karaktesik özelliklerini ortaya koyar. Firmanızın konseptine uygun tabela tasarımlarıyla işletmenizin özgün kimliğini trendlere uygun olarak yansıtabilirsiniz. 

En Çok Tercih Edilen Tabela Modelleri Neler? 

Tabela modelleri, tabelacı hizmetleri arasında önde gelen alanlardan biridir. Reklam sektöründe firmanızı rakiplerinizden ayıran özelliklerin başında doğru tabelaları tercih etmek gelir. Bunun için firmanızın kimliğini çok iyi tanınatacak ve işletmenizi ön plana çıkaracak tabelaları tanımanızda fayda var.  

Özel veya kurumsal işletmeler için potansiyel müşteri kitlesi üzerinde etkili bir ilk izlenim yaratmak firmanın geleceği açısından oldukça önemlidir. İşte işletmenizi bir adım öne taşıyacak olan tabelalar!

1. Işıklı Tabela Modelleri ve Fiyatları Hangi Avantajı Sunar?

Teknolojinin reklam sektöründe yer edinmeye başlaması yeni tabela stilleri yaratılmasına olanak tanımıştır. Eskiden ışıksız olarak üretilen tabelalar artık aydınlatma sistemleriylme desteklenerek ışıklı tabelalara dönüştürülebilmektedir. İşletmenizin hemen fark edilmesi ve çarpıcı bir etki yaratması için ışıklı tabelaları terih edebilirsiniz.  

Işıklı tabelalar, çoğunlukla LED aydınlatma sistemleriyle ışıklandırılır. LED tabelalar uzun ömürlü olduklarından tasarruf sağlamanıza yardımcı olurlar. Kullanımı da son derece pratik olan LED tabelalar çabuk bozulmadığından sıkça tercih edilir.  

2. Ahşap Tabela Modelleri Hangi Özelliklere Sahiptir?

Otantik veya doğal ortamlara hitap eden işletmeler için ahşap tabelaların özel bir yeri vardır. En eski tabela çeşitlerinden olan ahşap tabelalar, sade ve şık tasarımlarıyla dikkatleri üzerine çeker.  

Özellikle modern dokunuşlara sahip olan ahşap tabelalar işletmenizin çağdaş ve özgün kimliğini ortaya koymak için idealdir. Ahşap tabelalar, tasarımı kolay ürünlerdir. Bu nedenle her firma için karakteristik ahşap reklam tabelası üretimi yapmak mümkündür.  

3. Yan Tabela Modelleri Ne İçin Kullanılır?

Kurumsal veya özel işletmeniz için tercih edebileceğiniz tabelalardan biri de yan tabelalardır. Bu tabela çeşidi dış mekânda iş yerinin duvarına yanlamasına asılır. Kompozit giydirme, demir profil veya zincir yardımıyla duvara asılan yan tabelalar yuvarlak, kare, oval ve dikdörtgen gibi farklı formlarda tasarlanabilmektedir. Bu yönüyle seçenek sayısı fazla olan yan tabelalar hemen hemen her tabela çeşidine ugun olarak üretilebilir.  

Yan tabela, özellikle dar sokaklarda kalan ve karşıdan fark edilmesi mümkün olmayan işletmelerin ön plana çıkması için tercih edilen bir modeldir.  

4. Tabela Modelleri Cafe İçin Nasıl Olmalı?

Kafelerde kullanılacak tabelalarda buluması geriken ilk özellik davetkâr olmasıdır. İlk bakışta müşterilere kaliteli bir firma olduğunuzun izlenimini veren tabelalar kafeler için idealdir. Kafe tabelasında renk seçimi ve dekoratif özellikler de oldukça önemlidir. Modern, zarif ve dekoratif bir tabela tüketicilerin her zaman ilgisini çeker.  

Kırmızı, turuncu, sarı gibi canlı renkler kafenin ilgi odağı olmasını sağlar. Bununla birlikte sıradışı ve kendine has bir tasarımı olan tabelalar, yüzlerce kafe arasında farklı bir hizmet anlayışına sahip olduğunuzu göstermenin en etkili yoludur. 

5. Berber Tabela Modelleri Nasıl Olmalı?

Berber dükkânı için terciih edeceğiniz tabela modeli öncellikle bayan kuaförü mü erkek kuförü mü olduğunuzu belirtmelidir. Cephe tasarımına uygun olması ve her yönden fark edilmesi önemlidir. Tabela, işletmenizin görsel dilidir. Bu nedenle net ve anlaşılır bir berber tabelası tercih edilmesi uygun olacaktır. 

Yoğunluğun fazla olduğu kent merkezlerindeki berber dükkânlarında kullanılan tabelalar LED sistemlerle desteklenerek daha etkileyici bir tasarım oluşturulabilir. Modanın ön planda olduğu berber dükkânlarında trend tabela çeşitlerini tercih etmek daha olumlu sonuçlar doğurur.  

Bütçe Dostu Ucuz Tabela Tasarımları ve Fiyatları | Dükkân Tabela Fiyatları 

Tabela modelleri, tasarımlarıyla olduğu kadar fiyatlarıyla da merak konusu olmaktadır. İşletmenizi en uygun fiyata en etkili şekilde tanıtacak tabela modelini kalitesi ile bilinen ve beğenilen tabelacılardan edinmeniz mümkündür. Yüksek kalitedeki tabelalar uzun ömürlü olduğundan ekonomik avantaj sağlar.  

Tabela fiyatları; tabelanın malzemesine, boyutuna ve kalitesine göre değişkenlik göstermektedir. Her sektör için ihtiyaç duyulan tabela tasarımları farklı olduğundan fiyatlar da değişmektedir. Tabela üretiminde firmalara özel tasarımlar yapıldığından ve kullanılan malzeme fiyatları sık ık güncellendiğinden sabit bir fiyat belirtmek mümkün değildir.