Sektörde En Çok Kullanılan Tabela Türü: Pleksi Tabelalar

Kategori: Tabela Üretimi | 0

Sektörde En Çok Kullanılan Tabela Türü: Pleksi Tabelalar

Pleksi en çok kullanılan ürünlerin başında geliyor. Şık ve modern bir görünüm kazandıran pleksi, birçok reklam çeşidinde kullanılıyor. Kompozit zemin ya da alüminyum oyma zemin ile gravür oyma tabela olarak yapılabilir. Aynı zamanda en çok kullanılan çeşidi ise kutu harf tabelalardır. Pleksi ürünler hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız sizin için derlemiş olduğumuz yazıyı okuyarak bize ulaşabilirsiniz.

1.      Pleksi Nedir?

Birçok kez önünüze çıkan pleksi, marka ve ürünü ön planda tutmak amacı ile stant, ünite, tabela üretimlerinde kullanılan bir malzemedir. Aynı zamanda mağaza içlerinde, fiyat ve ürün tanıtımlarında, mağaza cephelerinde, reklam alanlarında da kullanılır. Hafif ve dayanıklı olma özellikleri sayesinde çok fazla tercih edilir. Eğer platform veya sahne tasarımda kullanılıyor ise pleksiglass özelliği ile de mükemmel bir renk özelliğini beraberinde getiriyor. Pleksiglass, güneş ışınlarına ve aldığı darbelere karşı dayanıklıdır. Etrafınızda gördüğünüz birçok üründe bu madde kullanılmıştır.

Pleksiler renkli veya renksiz çeşitlere sahip bir plastik malzemedir. Tüm bu özellikleri sayesinde saydam veya yarı saydam olarak da işlenerek kullanılabilir. Pleksiler yapıları gereği kolay işlenir, kesilir ve istenilen şekle sokulabilir. Üstelik pleksinin hafif yapısı sayesinde üretilen ürünler de hafif ve kullanışlı olmaktadır.

Pleksi denildiğinde birçok ürün akla gelse de ilk olarak öne çıkan ürün pleksi tabelalardan başkası değildir. Hafif, kullanışlı, dayanıklı ve istenilen tasarımın uygulanabildiği pleksi tabelaları birçok işletme, marka ve kurum tercih etmektedir.

2.      Pleksi Tabelalar Nedir?

Eğer daha önce tabela yaptırdıysanız ya da işletmenizin reklamını yaptırmak için bir şey ürettiyseniz ismini en çok duyacağınız şey pleksi’dir. Broşürlerden, makine kaplamalarına, kutulara, kürsülere, vitrin ve raflara kadar birçok ürünün üretiminde pleksi kullanılmaktadır. Ancak en çok karşınıza çıkan çeşidi pleksi tabelalardır. Birçok çeşidi ile öne çıkan pleksi tabelalar özellikle pleksi kutu harf tabela çeşitleri ile bilinmektedir. Günümüzde sektörlerin en çok tercih ettiği tabela çeşidi olmasından dolayı üretiminde farklılıklar ve çeşitlilik fazladır ve her geçen gün yeni bir şey eklenmektedir.

3.      Pleksi Tabela Modelleri Nelerdir?

Birçok farklı seçeneğe sahip olan pleksi tabela çeşitlerini merak ediyor olabilirsiniz. Işıklı, ışıksız, kabartma harf, şeffaf, kutu harf seçeneklerinden herhangi biri ile bir pleksi tabela yaptırabilirsiniz. Hepsinin birinden farklı avantajı ve özelliği bulunmaktadır. Özellikle kurum imajınızı vermek için kullandığınız tabelaların farklı olması gerektiği için pleksi tabelalarının farklı üretim şekilleri olması işinize yarayacaktır.

4.      En Çok Gördüğünüz Pleksi Tabela: Pleksi Kutu Harf

Tabela sektörü her geçen gün biraz daha gelişmekte ve büyük gelişmelere ev sahipliği yapmaktadır. Tabi tüm bu değişimde farklılaşan tabela çeşitliliği sektöre büyük bir avantaj sağlıyor. Bu avantaj sağlayan çeşitlerden biri de pleksi kutu harf tabelalarıdır. Günümüzde en çok gördüğünüz tabela çeşidi olarak birçok işletmenin dış duvarlarında ve hatta iç mekanlarında yerlerini alıyorlar. Işıklı ve ışıksız üretilebilecek olan bu tabela çeşitleri, üretildikleri malzemelere göre paslanmaz özellikler de göstererek uzun ömürlü ve dayanıklı bir ürün haline geliyor. Pleksi harf tabelalar, hızlı üretimi ile öne çıkmasının yanı sıra tasarımlarında istenilen her şeyin yapılabilmesi ile de beğenileri topluyor.

5.      Pleksi Tabelayı Nerede Üretebilirsiniz?

Pleksi tabelalar hemen hemen her tabela üreticisinde bulunur. En çok tercih edilen tabela ve reklam ürünleri çeşidi olması bunu sağlamaktadır. Eğer sizde işletmeniz için pleksi tabela yaptırmak istiyorsanız ve İstanbul tabelacılar arasından en kaliteli ve uygun yer arıyorsanız adresiniz belli. Şişli tabelacı şirketlerinden biri olan Seva Reklam olarak, ihtiyacınız olan pleksi tabelaları hızlı ve kaliteli bir şekilde üretiyor ve size ulaştırıyoruz.