Markanızı Işıklı Tabela İle Öne Çıkarın

Kategori: Tabela Üretimi | 0

Markanızı Işıklı Tabela ile Öne Çıkarın

 

Günümüzde sokağa çıktığınızda birçok tabela, billboard ve yazı ile karşılaşırsınız. Tüm bunların arasından size ait olan tabelanın öne çıkmasını başarmak için size yardımcı olacak bir tabela türü bulunuyor. Işıklı tabela olarak adlandırılan bu tarz tabelalar markanıza ve isminize sayısız katkı sağlıyor.

 

1.      Işıklı Tabela Nedir?

Logoların, marka isimlerinin yer aldığı tabelaların ışık sistemleri ile döşenerek diğer tabelalardan daha çok dikkat çekmesini sağlayan tabela türüne ışıklı tabela denir. Yapılışında farklı ışık sistemleri kullanılarak üretilen bu tabela türü, dış mekanlarda, bina girişlerinde ve çatılarda kullanarak daha çok dikkati üzerine çekmektedir. Aynı zamanda ışıklı tabela, iç mekanlarda da kullanılabilir. Sizi öne çıkarabilecek olan bu tabela çeşitlerini günümüzde birçok yerde görebilirsiniz. Hatta bu tabelaların aklınızda diğerlerine göre daha çok yer ettiğini fark edebilirsiniz. İşte sizde markanızı, şirketinizi veya dükkanınızı öne çıkarmak ve bu akılda kalan tabelalardan birine sahip olabilmek için ışıklı tabela tercih edebilirsiniz.

 

2.      Neden Tercih Edilir?

Bir reklam türü olarak da görülebilecek bu tarzdaki tabelaların tercih edilmesinin birçok nedeni vardır. Diğer tabelalardan daha çok dikkati üzerine çekmesi ise en önemli neden olarak sayılabilir. Birçok tabelanın içerisinde ışık ile desteklenmesi sayesinde bu tabelalar gece gündüz fark etmezsiniz insanların dikkatini çekmektedir.

Bir diğer neden olarak ise tabela reklam olarak görülmesi sayılabilir. Tabelalar markanızın, şirketinizin, dükkanınızın ilk adımdaki reklamı olarak işlev görmektedir. Geçip giden bir kişi tabelanızı görerek ilk aşama algıda yer etmeye başlar. Bu nedenle markalar logolarını oluştururken öne çıkan, akılda kalıcı tasarımlardan yana seçimini kullanıyor. İşte bu tasarım logoları daha çok desteklemek ve bu tabela reklam yapmak amacı ile ışıklı tabelalar daha çok tercih ediliyor.

Aynı zamanda markanızın bir kişiliği bulunuyor. Bu kişilikleri logonuz ile ilk görüşte aktarmaya çalışıyorsunuz. Bu esnada logonuzun bulunduğu tabelaların marka kişiliğini destekleyen bir tasarıma sahip olması, rakipleriniz ile olan yarışta bir adım daha önde olmanıza olanak sağlıyor. Farklı ışık türleri ve renklerinin kullanıldığı ışık tabelaları marka kimliğinizde bulunan renk ailelerinden birine sahip olarak daha çok öne çıkabilir.

 

3.      Üretiminde Hangi Işık Çeşitleri Kullanılır?

Logonuzu tamamlayacak olan bu tabelalarda farklı stiller ve renkler kullanılmak amacı ile üretimlerinde farklı ışık sistemleri kullanılmaktadır. Bu ışık sistemleri ile istenilen görüntü yakalanır ve istenen mesaj alıcıya ulaştırılır. Bu nedenle kullanılan ışık sistemleri arasında; led, neon, florasan gibi sistemler bulunmaktadır. Bazıları daha çok aydınlık sağlarken bazı sistemler istenilen etkiye ve rengi yakalamak amacı ile daha kullanışlıdır.

 

4.      Işıklı Tabela Nasıl Üretilir?

Üretiminde arka ve ön kısımlarında ışığı yansıtabilene pleksi veya vinil tarzında baskılar tercih edilir. İskeletinde ise alüminyum veya demir malzemeleri kullanılır. İskeleti üretilirken bu maddeler kullanılarak oluklu profiller ile ışıklı tabela oluşturulur. Ön kısmında yer alan yerde ise ışığı geçirme özelliğine sahip pleksi levhalar kullanılır. Bu şekilde arkada yer alan ışık sisteminden gelen ışığın sağlıklı bir şekilde tabelayı aydınlatması istenir. Tabi pleksi levhaların yanı sıra polikarbon levhada tercih edilen malzemeler, ışığın daha eşit oradan dağıtılması amacıyla ek bir parça daha konulur. Kullanılan malzemeler, ebatları ve aydınlatma sistemleri farklılıklar gösterebilir. Bu durumda profesyonel ışık tabela üreticilerinden destek almanız daha sağlıklı olacaktır.

 

Size en kaliteli ürünleri üretebilecek olan Seva Reklam olarak İstanbul Şişli tabelacı olarak ihtiyacınızı karşılayabiliriz. Daha ayrıntılı görüşme yapmak, ihtiyacınız olan ışıklı tabelaları belirleyerek sipariş vermek için websitemizden ve telefon numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.