Çatı Tabelası Nedir ?

Kategori: Bilgi Bankası | 0

Çatı Tabelası Nedir?

Bir şirketin ileriye gitmek amacı ile ihtiyacı olan en önemli şey reklamdır. Bu alanda ise birçok yöntem şirketin kendi reklamını yapmasına yardımcı olur. Tabela reklam dediğimiz sektörde işte tam bu alanda devreye girerek şirketin, fabrikanın fiziksel olarak bulunduğu alanda reklamını yapmasına, gücünü göstermesine yardımcı oluyor. Özellikle büyük fabrikalarda, şirketlerde ve hastane gibi büyük yapılarda kullanılan çatı tabela daha uzaklardan da rahat bir şekilde görülmeleri ile büyük bir avantaj sağlıyor.

Çatı Tabelası Neden ve Nasıl Yaptırılmalıdır?

Fabrika ve kurumsal firmaların en çok tercih ettiği tabela çeşidi olan çatı tabelaları, tasarım perspektifinden bakıldığında dış mimariye uyumlu ve markanın kurumsal kimliğini ortaya koyan bir tercihte yapılmalıdır. Kurumsal renk ailesi ve font ailesi kullanılarak tasarlanacak bu tabela çeşitleri, dış bir ortamda olacağı ve fabrika, kurumsal firmanın bina dış tasarımına da uyması planlanarak tasarlanır.

Özellikle dış ortamda olmaları nedeni ile bu tabela çeşitlerinin oldukça dayanıklı ve uzun ömürlü olması önemli bir durumdur. Tüm iklim koşullarına karşı sağlam durması konusunda dikkat etmeniz önemlidir.

Bilinmesi Gereken Noktaları

Tabela reklamı alanında en çok dikkat çeken olması ile çatı tabelaları hakkında bilinmesi gereken iki önemli nokta bulunmaktadır. Birincisi daha önce de bahsetmiş olduğumuz tabelanın sağlamlığıdır. Özellikle üretildiği malzemelerin beraberinde getirdiği avantajları, firmanızın bulunduğu yerin iklimine göre tercih etmenizde fayda bulacaksınız.

Bir diğer dikkat edilmesi gereken durum ise çatının sağlamlığı olarak önümüze çıkmaktadır. Doğal olarak bu tabelalar büyük olacakları için ağırlıkları olacaktır ve çatınızın sağlamlığı işte bu alanda devreye girmektedir. Çatı tabelanız yaptırılırken ve takılırken alanında uzman bir makine mühendisinden veya çatının sağlamlığını kontrol etmesi için bir inşaat mühendisinden yardım almanız gerekiyor. Eğer montaj esnasında veya öncesinde bu şekilde kontrol edilmeyen çatı tabelalarında yapılan en ufak bir hata ağır olan bu tabelanın bazı nedenlerden dolayı yıkılmasına ve düşme tehlikesine sebebiyet verir. Düşen tabelaların ise insanları yaralama tehlikesi oldukça fazladır.

Çatı Tabelalarının İmalatı

Çatı tabelası üretiminde genellikle son derece kaliteli ürünler tercih edilir. Bu malzemelerin uzun süre boyunca kullanılması gerektiği için çatı tabelalarının üretiminde de kullanılan malzemelerde oldukça fazla çeşitlilik dikkat çekmektedir. Özellikle fabrikanız veya kurumsal firmanız için bir çatı tabelası seçerken kurumsal kimliğinizin ne olduğu ve firmanızın büyüklüğü önemli faktörler arasındadır. Örneğin; tasarımında herhangi bir logo veya yapı bulunmadığında ve sadece isim olduğunda arkasında büyük bir pleksi taban tabelanızı ve isminizi öne çıkaracaktır. Tabi çatı tabelalar içinde kutu harf, ışıklı gibi çeşitleri de dikkatleri çekmektedir. Özellikle gece daha belirgin olması amacı ile ışıklı seçeneklerin tercih edilmesi tavsiye edilir.

Tasarımları ve Montaj Süreci

Çatı tabelaların tasarımları reklam ajansınız veya çatı tabelasını üretecek olan yer tarafından tamamlanmadan önce ustalar tarafından çatınızın ölçüleri alınmalıdır. Bu ölçülere uyumlu bir şekilde tasarım yapılır ve daha sonradan tercih ettiğiniz malzeme çeşidine göre tabelanız üretime girer. Bu esnada firmanın da yönlendirmesi önemli olmaktadır. Örneğin firmanız için bir tabela yaptıracaksınız. Şişli tabela üretim ve montaj aşamalarında Şişli bölgesinin kurumsal yapısı ve iklim koşulları göz önüne alınarak yapılmalıdır. Bunun içinde firmanın da yönlendirmeleri oldukça yardımcı olacaktır.

Sonrasında Bakım Aşamaları

Çatı tabelaları montaj sonrasında da belirli aralıklar ile kontrol ve bakım ihtiyacı olan tabelalardır. Belirli aralıklar ile kontrollerini yaptırarak bir durum olduğunda üretimi sağlayan firma ile görüşme sağlayarak bakım ve onarım işlemlerini yaptırabilirsiniz.

Çatı Tabelası Nerede Yaptırabilirsiniz?

Firmanız için çatı tabelası yaptırmaya karar verdiniz ama nerede yaptıracağınızı bilemiyor olabilirsiniz. Bunun içinde oldukça iyi araştırma yaparak size yardımcı olacak yerleri bulmanız önemlidir. Şişli bölgesinde yer alan tabelacılar arasında bölgesi olan Şişli tabela hizmeti veren Seva Reklam, çatı tabela imalatında oldukça yenilikçi özellikleri ve müşteri memnuniyeti esasları ile hizmet vermektedir.